Lidhur me zhvillimet në qytetin Jenin të Bregut Perëndimor nën pushtim, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres tha: “Dënoj të gjitha aktet e dhunës që vendosin në objektiv civilët”.

Guterres ka theksuar se sulmet ajrore dhe tokësore që Izraeli ka ndërmarrë ndaj një kampi të populluar të refugjatëve përbën ngjarjet e dhunshme më të këqija në Bregun Perëndimor në vitet e fundit dhe se ndikimi mbi civilët është shumë i madh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

OBSH: Virusi ende paraqet një rrezik të lartë deri në krijimin e vaksinës

Pjesë të botës kanë filluar të dalin nga pandemia e Covid-19 dhe…

Shoqata e mjekëve harroi Canën dhe Demirin! Hasani: Ndarjet në bazë etnike më së paku duhet të ndodhin te mjekët

Ilir Demiri që në fillim të pandemisë është në vijën e parë…

DASH mbështet aksionin e policisë: Kemi shqetësime serioze për MEK si organizatë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin aksionin e zhvilluar nga policia shqiptare…

Serwer: Djegia e veturave në veri të Kosovës bëhet me miratimin e Beogradit

Njohësi i zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor dhe profesori i Universitetit “John Hopkins”…

Kryeministrja e Suedisë e konfirmon: Do të aplikojmë në NATO

Kryeministrja e Suedisë, Magdalena Andersson, e ka konfirmuar se vendi i saj…