Kreu i Inteligjencës së Jashtme ruse, ka thënë se fati i vendit të tij do të vendoset në ditët në vijim.

Sergei Naryshkin, kreu i SVR-së ruse, i tha panelit në një event të mbajtur në Moskë, se Rusia “është duke përjetuar një moment të vërtetë historik”.

Kryespiuni rus gjatë fjalimit të tij është fokusuar në rëndësinë e sovranitetit, dhe i tha delegatëve se “sovraniteti është i garantuar si dhe dinjiteti i qytetarëve rusë”.

Në anën tjetër delegacioni ukrainas dhe ai rus, janë duke vazhduar bisedimet për armëpushim dhe mundësinë e tërheqjes së trupave ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Reformimi i Policisë, ambasadori gjerman i dorëzon Çuçit raportin e Policisë Federale

MB: Do të fillojmë punën menjëherë! Gjermania do të ndihmojë Shqipërinë në…

E thotë eksperti i sigurisë: Kështu po përgatitet skenari i nëntokës për uzurpimin e pushtetit dhe të shtetit

“Nëse krijohet një Qeveri e re nga partnerët e PAN-it, situata në…

Sela: 28 Nëntori,festa e shumëfishtë për kombin

Festën e 28 Nëntorin e kanë uruar edhe liderët shqiptarë. Lideri i…

Hoxha: Prokuroria po hesht ndaj mosraportimit të pasurisë nga zyrtarët publikë

Drejtësia Sot, si platformë e Grupit për Studime Juridike dhe Politike ka…

Osmani: Ikja e kuadrit mjekësor ka shkaktuar problem serioz për Kosovën

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit…