Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi po vazhdon të qëndroj për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pas përfundimit të takimeve në Washington DC, Krasniqi ka udhëtuar drejt New York, ku është takuar me Alex Soros, djalin e filantropsitit amerikan, George Soros.

Krasniqi në një postim në Facebook ka shkruar se me Soros kanë diskutuar dhe kanë shkëmbyer ide në lidhje me situatën aktuale në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor.

“Vizioni ynë i përbashkët është një Kosovë e fuqishme dhe një Ballkan Perëndimor stabil, i integruar plotësisht në Bashkimin Evropian. Alexin e falënderova për pritjen, idetë dhe kontributin e vazhdueshëm në nxitjen e bashkëpunimit rajonal në Ballkan”, ka shkruar Krasniqi. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ukraina pret mendimin e KE-së për statusin e kandidatit

Komisioni Evropian pritet që më 17 qershor të japë mendimin për t’i…

Rusia nuk ngopet me Ukrainën, kërcënon Suedinë e Finlandën nëse anëtarësohen në NATO

Pas sulmeve ushtarake në Ukrainë, Rusia ka filluar të kërcënojë edhe shtete…

Ushtria e Azerbajxhanit kap 6 ushtarë armenë duke vendosur mina në rrugë në rajonin Kalbajar

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi kapjen e gjashtë ushtarëve armenë të…

Kurti informon Borrellin: Janë shqiptuar 843 qortime, nuk ka pasur asnjë incident

Kryeministri Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka treguar se çfarë…

FOTOLAJM/ Valixhja plot dokumente në makinën luksoze të Xhuvanit

Drejtuesi Politik i Partisë Demokratike në qarkun e Elbasanit, Gazmend Bardhi, ka…