Dardan Krasniqi, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ka emigruar në Finlandë, ka shkruar në “Facebook”  “zi e terr” për disa figura të kësaj lëvizje.

Derisa ka kritikuar kritikuar disa deputetë dhe shefen e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, Krasniqi ka përmendur edhe disa nga deputetët e kësaj lëvizje të cilët kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për lirinë e Kosovës.

Ai ka shprehur dhembshuri për deputetët Gani Krasniqi, Hydajet Hyseni dhe Avni Dehari, të cilët sipas tij i janë paluar Kusari-Lilës.

“Baci Gani, Hydajet Hyseni e axha Avni Dehari – me tu dhimtë çfarë po lejojnë me ndodhë! Edhe këta i janë paluar si ushtar gjenerales Kusari përderisa ajo e ka kap çdo pozitë bord e ndërmarrje e vendimmarrje!  Deputetët e tjerë mjerim!”, ka shkruar Krasniqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Prokuroria e Speciales me qasje armiqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, procedurat po stërgjatën”

Ish-krerët më të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, vazhdojnë të mbahen…

BE-ja reagon ndaj bastisjeve të forcave izraelite në Xhaminë Al-Aksa

“Në këtë periudhë është shumë e rëndësishme që të ruhet statusi historik…

Shtëpia e Bardhë thotë se Putin “po e përdor ushqimin si armë” duke bllokuar eksportet e drithërave nga Ukraina

Koordinatori i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së për Komunikimet Strategjike, John…

Katica Janeva me furgon policie futet në burgun e Shutkës (VIDEO)

Katica Janeva, është prokurorja e parë e Prokurorisë Speciale e cila sonte…

Kush është Liz Truss, kryeministrja e sapozgjedhur e Britanisë?

Liz Truss sapo u shpall kryeministrja e re e Mbretërisë së Bashkuar…