Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se zyrtarët e tyre janë pamundësuar hyrja në zonën e Mitrovicës së Veriut dhe Zubin Potok.

Elezi theksoi se në lidhje me këtë situatë kanë thirr mbledhje, sot. me fillim nga ora 18:00.

“Jemi në pritje të njoftimeve nga Zyrtarët Komunal të Zgjedhjeve të cilët gjatë ditës së sotme, nën përcjelljen e Policisë së Kosovës kanë shkuar në zyret e tyre, në Mitrovicë të Veriut dhe në Zubin Potok, me qëllim të ushtrimit të detyrave zyrtare, por kjo nuk ishte e mundur”, ka theksuar Elezi.

“Në këto raporte do të sqarohet situata e krijuar. KQZ-ja është në koordinim të plotë me të tjera. Lidhur me sjelljen e krijuar, KQZ-ja do të mbajë mbledhjen, sot, me fillim në orën 18:00”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kiracovski sot para Prokurorisë për rastin “Reket”

Deputeti Aleksandar Kiracovski mëngjesin e sotëm do të paraqitet në Prokurorinë për…

Ministria siguron, certifikatat për vaksina nuk janë tërhequr nga përdorimi

Ministria e Shëndetësisë kumtoi se gjatë ditës së djeshme, qytetarët të cilët…

Bilbao befasoi Barcelonën (VIDEO)

Bilbao ka arritur të mposhtë në rezultatin minimal 1-0 Barcelonën. Një ndeshje…

Sulm me raketa në Kiev, disa të lënduar

Kryetari i Bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko thotë se kanë shumë të…

Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti ka udhëtuar për në Zvicër për të…