Kreu i Qeverisë, Dimitar Kovaçevski në konferencën për shtyp pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski tha propozimi i ri francez për zgjidhjen e çështjes me Bullgarinë nuk dëmton gjuhën dhe identitetin maqedonas, përcjell TV21. Kovaçevski drejtuar qytetarëve tha se për momentin kemi nevojë për mendim racional dhe se nuk duhet të refuzohet ky propozim.

“Lehtë është të refuzojmë, të vonojmë, të zgjedhim pasiguri të re, por në këtë moment historik kemi nevojë për mendim racional me kokë të ftohtë. Ka nevojë për mençuri dhe përgjegjësi dhe analizë objektive të të gjitha skenarëve, duke u kujdesur për ardhmërinë e fëmijëve tanë”, deklaroi Kovaçevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kapet drogë dhe armatim në Hasanbeg, dy të arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së sotme në…

Eurodeputeti – Vuçiqit: Hapi i parë drejtë BE-së për Serbinë, njohja e Kosovës pa shtyrje të mëtejme

Deputeti i Parlamentit Evropian, Lukas Mandl, ka ftuar Serbinë që ta njohë…

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Edhe pse prej muajsh ka pasur zëra për një tronditje në krye…

Vrasja në Gllogjan, flet prokurorja e rastit: Hetimet nuk janë të lehta

Departamenti për Krime të rënda në Prokurorinë Themelore në Pejë tha se…

OKB kërkon hetim për vrasjen e qytetarëve që morën pjesë në demonstrata

Më shumë se 50 njerëz kanë vdekur që kur një valë protestash…