Ka filluar takimi ndërmjet Mickoskit dhe Kovaçevskit në klubin e deputetëve, ku si temë kryesore janë ndryshimet Kushtetuese, përcjellë Klan M. Nga LSDM tregojnë një pjesë të propozimeve të Kovaçevskit që do ti ofron Mickoskit.

”Një pjesë e 3 propozimeve të Kovaçevskit, siç dihet, janë që partitë ti votojnë ndryshimet Kushtetuese dhe të qëndrojnë pas të ardhmes Evropiane të vendit.

Propozimi i dytë është shpallja e zgjedhjeve menjëherë pas miratimit të amendamenteve kushtetuese si zgjidhje kompromisi që do të thotë vazhdim i rrugës evropiane, bashkim rreth interesit strategjik të vendit, por që i jep Mickoskit rrugëdalje, duke qenë se kërkesa e tij kryesore janë zgjedhjet” – thonë nga LSDM.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Bogoevski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit, Ahmeti nuk e ka ndërmend!

Deputeti Pavle Bogoevski ka paraqitur dorëheqjen e tij deri tek shërbimet parlamentare.…

Zelensky bën thirrje për ‘përgjigje të fortë globale’ ndaj agresionit rus në Ukrainë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy, në fjalimin e tij vonë të premten, duke…

Zbulohet mikrobi që mund të ndalojë malarien

Shkencëtarët kanë zbuluar një mikrob që është në gjendje të mbrojë plotësisht…

Drejtori i shkollës, vëllai i Visar Ganiut, vjedh dokumentat natën, emërtohet nga ministri (Video)

“Stop” ka udhëtuar drejt Maqedonisë së Veriut pas denoncimit nga Komuna e…

Një i vdekur dhe 28 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Numri i të infektuarve nga virusi korona vazhdon të shënoj rënie. Nga…