Kombëtarja e Kosovës në futboll, sonte në ‘Fadil Vokrri’ do të përballet me Zvicrën.

‘Dardanët’ dhe helvetët do të ballafaqohen në kuadër të Grupit I të kualifikueseve për EURO 2024.

‘Tempulli’ i kryeqytetit tonë, pritet që si asnjëherë më parë të jetë i mbushur me tifozë.

Kosova pas katër ndeshjeve renditet në pozitën e pestë në Grupin I me tre pikë të arkëtuara, krahas Zvicrës së Xherdan Shaqirit e Granit Xhakës, që zë vendin e parë në kuotën e 10 pikëve.

Formacionet e mundshme:

KOSOVA (4-2-3-1): Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada; Dresevic, Fazliji; Zhegrova, Muslija, Rashica; Muriqi

ZVICRA (4-3-3): Sommer; Fernandes, Akanji, Elvedi, Rodriguez; Freuler, Zakaria, Xhaka; Shaqiri, Amdouni, Vargas

Ndeshja Kosovë-Zvicër fillon në orën 20:45. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë përkrah aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti këtë të mërkurë në takim Bordin…

Gërxhaliu: Po presim çdo moment për të shkuar në Rashkë – terreni për gjetjen e mbetjeve kockore është shumë i thepisur dhe i vështirë

Të hënën janë gjetur mbetje mortore në një pjesë malore mes Rashkës…

Kurti nis takimet në Bruksel, kërkon liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nisur vizitat në Bruksel. Ai është…

Putin tërbohet kundër Perëndimit dhe i beson fitores së Rusisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbajtur fjalim në Asamblenë Federale të…

Anesteziologu Valton Dervishi dënohet me 1 vjet e 3 muaj burg

Gjykata Themelore Penale në Tetovë ka dënuar me  1 vjet e 3…