Dardanët kanë arritur që ta marrin një fitore shumë të rëndësishme në shtëpi përballë Danimarkës me rezultat 78-73.

Kosova arriti që t’i fitoj tre çerekët e parë me nga pesë pikë secilin, ndërsa në çerekët e parë me nga pesë pikë secilin, ndërsa në çerekun e fundit ata u mposhtën me nëntë pikë diferencë.

Kosova në çerekun e katërt e kishte një epërsi të lartë, prej 19 pikësh por në fund ishin pesë pikë vendimtare që i dhanë fitore.

Më të dalluarit në këtë takim ishin Mortensen me 24 pikë e gjashtë topa të vjedhur te danezët, ndërsa te Dardanët, më i dalluari ishte Dardan Berisha me 16 pikë të shënuara, pesë asistime e tre topa të vjedhur.

Kjo ndeshje u transmetua direkt në KLAN KOSOVA dhe në ART MOTION 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti për marrëveshjen e Washingtonit: Më shumë tentim për ujdi të shpejtë, sesa ndihmë ndaj Kosovës e Serbisë të ecin përpara

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar sot marrëveshjen e Washingtonit ndërmjet Kosovës dhe…

Hahn: Mirë që edhe këtë herë qeveria ka qëllime evropiane

Eurokomisioneri dhe ish përgjegjësi për ecurinë e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së,…

Rusia do ta hapë korridorin e evakuimit në Mariupol

Rusia do ta hapë një korridor humanitar për civilët, që të largohen…

Rrëfimi i Agim Murtezit nga Lipjani – Haga e kishte arrestuar gabimisht për krime lufte

Mëngjesi i 17 shkurtit të 2003-tes, ishte i pazakontë për Agim Murtezin…

Pompeo viziton Maqedoninë

Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo javën e ardhshme në…