Kombëtarja e Kosovës i ka mësuar kundërshtarët e saj në rrugëtimin për Kampionatin Evropian.

Kosova në shortin e hedhur u pozicionua në grupin I, ku do të jetë së bashku edhe me Zvicrën.

E veçanta e kësaj përballje do të jetë se tek kombëtarja helvetike luajnë edhe disa futbollistë shqiptarë si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

“Dardanët” në të njëjtin grup do të jenë edhe me: Izraelin, Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorrën.

Ndeshjet për kualifikimin në evropian nisin nga muaji mars 2023.

“Euro 2024” do të zhvillohet në Gjermani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zv/kryeministri dhe ministrat serbë heqin flamurin e Kosovës nga zyrat e tyre (FOTO)

Zyrtarë nga Lista serbe, kanë nisur të sfidojnë shtetin e Kosovës, edhe…

Pfizer pranon të lejojë kompanitë e tjera të prodhojnë pilulën e saj kundër COVID-19

Prodhuesi i barnave Pfizer Inc. ka nënshkruar një marrëveshje me një grup…

Sllovakia dëbon tre pjesëtarë të ambasadës ruse

Sllovakia ka dëbuar tre pjesëtarë të stafit të ambasadës ruse në kryeqytetin…

Trump: Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në bisedimet Kosovë-Serbi

Presidenti Trump e konfirmoi këtë të dielë në Shtëpinë e Bardhë, pasi…

Abbott u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të sigurojnë një përmbyllje të çështjes së të pagjeturve

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, sot në Ditën Ndërkombëtare të të…