“Me datë 03.12.2022, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Njësiti për tregti të paligjshme, Njësiti policor për intervenim, ekipi operacional bastisje dhe Departamenti për operacione speciale policore kanë kryer kontrollë në objektet hotelierike në zonën e fshatit Haraçinovë, Shkup. Gjatë së cilës i është hequr liria A.D (40), punonjës në një nga lokalet. Me të u gjet një pistoletë tip “TT” dhe një kornizë me tetë fishekë. Personi është ndaluar në stacion policior dhe pas dokumentimit të çështjes ndaj tij do të bëhet kallëzim penal sipas Kodit Penal.

Ndryshe, në kuadër të kontrollit aksionar, është kryer ekzaminimi i 54 personave të gjetur në objekte hoteliere dhe 11 vetura”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjykata e Apelit e kthen në rigjykim rastin “Veteranët”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e njohur si…

Gjermania dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës për herë të parë në gati dy dekada

Gjermania të hënën dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës Jugore…

Lëndohen dy shtetas të Maqedonisë në një aksident trafiku në Shqipëri

Dy shtetas të Maqedonisë janë lënduar në një aksident trafiku që sot…

Koreja Veriore lëshon raketa balistike pas akuzave për armatim të grupit rus

Koreja Veriore ka lëshuar dy raketa balistike të gamës së shkurtë, thonë…

Përleshje me armë zjarri në Haraçinë, disa të lënduar dhe të arrestuar

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate…