Ministria e Punëve të Brendshme njofton se Departamenti për polici kriminalistike në Sektorin e tregtisë me drogë, armë dhe materive të rrezikshme në koodrinim me Njësinë për tregti ilegale me drogë dhe armë në SPB Shkup kanë arrestuar A.J (32) nga Saraji i Shkupit.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit në shtëpinë e tij dhe hapësira të tjera të A.J e që janë marrë me urdhër nga gykatësi në procedurë paraprake, janë gjetur paketime me marihuanë dhe 20 plumba 7.62 për pushkë automatike “AK-47”.

Pas dokumentimit të rastit kundër A.J do të ngritet kallëzim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tahiri: Vëmendja e Këshillit të Evropës është në Ukrainë, jo në Kosovë

Deputeti nga radhët e AAK-së, Besnik Tahiri, tha se takimi në Komunitetin…

Ja kur do të fillon fushata e zgjedhjeve presidenciale

Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut do të konfirmohen…

VIDEO / Ushtari izraelit qëllon me plumb pas shpine palestinezin… për qejf

Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar…

Alarmi: Serbia, me plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin!

Ekziston një plan i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën dhe më gjerë…

Rama: Zgjedhjet mbahen edhe pa opozitën

Kryeministri, Edi Rama tha se socialistët do të zhvillojnë zgjedhjet vendore të…