Në Gjevgjeli janë arrestuar dy persona për kontrabandë me emigrantë, përcjell TV21. Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 22:30, në autostradë afër vendkalimit kufitar “Bogorodivcë”-Gjevgjeli është arrestuar 35-vjeçari B.A. dhe 63-vjeçari I.A., të dy nga Tetova.

“Gjatë kontrollit në automjetin “BMW”, me targa të Gostivarit,që po drejtohej nga B.A. dhe pasagjeri I.A., janë gjetur 10 persona – mërgimtarë nga Siria”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zaev: Mashtrimet telefonike, të qëllimshme për të dëmtuar vendin

Në konferencën për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev ka pranuar se është…

Detaje të reja për dy fëmijët në Shkup: Babai i ka mbyllur në veturë dhe ka shkuar në aheng

Mbrëmë, gjysmë ore pas mesnate në Bulevardin Video Smilevski – Bato në…

Komandanti ukrainas nga Lugansku: Rusët nuk po arrijnë të marrin nën kontroll qytetet, nga mllefi po i shkatërrojnë

Qyteti Severodonetsk në rajonin e Luganskut, ditëve të fundit është bërë “vatër”…

Aktakuzë kundër Stevço Jakimovskit dhe 10 personave tjerë

Pas procedurës gjithëpërfshirëse hetimore, Prokurori publik kompetent për ndjekje të krimit të…

​Konjufca në Lubizhdë: Dëshmorët dhe martirët i vunë themelet e shtetit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule…