Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të udhëtojë sot për në Hagë për t’i vizituar ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin.

Lajmi është konfirmuar disa ditë më parë nga shefi i kabinetit të tij, Ilir Kërçeli përmes një postimi ne Facebook, përcjell Klankosova.tv.

“Bashkë me kryeparlamentarin Konjufca me datën 17 Qershor udhëtojmë për t’i vizituar ish krerët e UÇK-së në Hagë”, shkroi ai.

Ndërkohë, Kërçeli e ka konfirmuar për Klankosova.tv se Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e kanë pranuar vizitën e Konjufcës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ukrainasve po u arrin ndihma nga të gjitha anët, pas amerikanëve – tani norvegjezët u dërgojnë sisteme kundërajrore Mistral

Ministri i Brendshëm norvegjez Bjorn Arild Gram, ka bërë të ditur se…

Taravari: Ka pakënaqësi brenda BDI-së, Grupi i Zjarrit ishte lojë e brendshme

I pyetur në ClickPlus në TV21 nëse ka mundësi që deputetë të…

Edhe një viktimë nga Covid-19, ndërron jetë 66 vjeçarja nga Dibra

66 vjeçarja nga Dibra e cila tashmë disa ditë ka qenë në…

Zaev e Ahmeti takohen në Kuvend

Para pak çastesh përfundoi takimi mes kryeministrit në dorëheqje Zoran Zaev dhe…