Në organizim të Zyrës evropiane për luftë kundër mashtrimit OLAF, ndërsa me ndihmën e Ministrisë së Financave, sot në Shkup do të mbahet konferencë me fokus të posaçëm në parandalimin e mashtrimeve “Lidhja mes parandalimit të mashtrimeve dhe hetimeve”.

Ngjarja, siç informojnë nga Ministria e Financave, ka rëndësi të madhe sepse mundëson shkëmbimin e përvojave në pjesën e luftës kundër mashtrimeve gjatë shfrytëzimit të mjeteve nga Bashkimi Evropian.

Është paralajmëruar fjalim i drejtorit të përgjithshëm të Zyrës evropiane për luftë kundër mashtrimit OLAF, Vile Itala dhe ministres së Financave Nina Angelovska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…