Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot udhëton për në Mynih të Gjermanisë ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë atje.

Kurti do të shoqërohet nga zëvendëskryeministrja, njëherit edhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit bëhet e ditur se Kurti do të qëndrojë atje për tri ditë gjatë të cilave do të zhvillojë takime të ndryshme bilaterale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Polonia ka pritur më shumë se 575 mijë ukrainas deri më tani

Polonia ka pranuar më shumë se 575,000 ukrainas që nga fillimi i…

Shkencëtari britanik, Shattock: Do të duhet të jetojmë për shumë dekada me coronavirusin

Palestrat dhe pishinat e shtëpisë po rihapën sot me rastin e lehtësimit…

Lladrovci: Kushdo që harron apo dëshiron ta rishkruaj historinë, le ta shoh intervistën e Fehmiut

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në rrjetin social ka ripublikuar…

Osmani takon Borrellin: Përpjekjet për tensionim nga Serbia t’i gjykojë vetë BE-ja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York…

​Von Cramon për liturgjinë në kishën në kampus: S’e di nëse është provokim nga serbët

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, komentoi liturgjinë e…