Kompania autobusi i së cilës u dogjë në një aksident në autostradën Struman në Bullgari është e regjistruar në Qystendill, kanë bërë të ditur mediat bullgare, duke u thirrur në kontrollin e bërë në Regjistrin Tregtar.

Agjencia turistike “Besa Trans” funksionin nga viti 2011, ndërsa nga viti 2019 drejtues i saj është Azdren Zyberi, shtetas i Maqedonisë së Veriut.

Selia e kompanisë është në Qystendill por ka disa zyra në Shkup dhe qytete tjera të Maqedonisë së Veriut.,

“Nuk mund t’ju jap informacion. Nuk di asgjë”, kanë deklaruar nga kompania për “24 qasa”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…