Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat e shokëve tanë(El Cheka) që minojnë hetimin ndërkombëtar për rastet e montuara politike.

Ne nuk ishim dakord që të mbahen protesta por jashtë vullnetit tonë ndodhën të njejtat, ne nuk i shperndamë materialet e përgjuara që dikush të përfitojë politikisht apo finaciarisht në kurrizin tonë dhe të shqiptarëve që po kalben burgjeve të montuar politikisht.

I vetmi subjekt politik që publikisht tha që ne do kushtëzojmë përbërjen e re qeveritare me hetim ndërkombëtar për rastet e montuara politike ishte Aleanca për Shqiptarët andaj edhe ne e përkrahëm publikisht.
Nuk do lejojmë që dikush të del në lista deputetësh dhe të dëmtojnë imazhin tonë për pazare të ulta politike!!!

12 Prilli do jet dita e gëzimit dhe dita e çlirimit të vllezërve tanë në Ilirid. #PRANVERAMEDINJITETDHEGUXIM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…