Koloneli i nëntë rus thuhet se është vrarë në Ukrainë.

Sipas raportimeve të mediave, koloneli Alexander Bespalov ishte komandant i Regjimentit të Tankeve të 59-të të Gardës. Nuk dihet se ku dhe si u vra.

Lajmi për vdekjen e tij u shpërnda në një tabelë lokale të mesazheve – ‘Overdegjuar Novogorny’ në qytetin e Ozersk. Mesazhi tash është fshirë.

Një postim, që supozohet të jetë nga motra e Bespalovit, thoshte se “është e pamundur të shprehësh me fjalë se çfarë dhimbje ndjen kur humb një person të afërt dhe të dashur”.

Të premten, Ukraina pretendoi se rreth 19 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftime. Më 25 mars, Rusia vendosi shifrën e saj të viktimave në 1 mijë e 351.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Deputetët e Parlamentit të Pakistanit, kanë zgjedhur sot Shahbaz Sharif për kryeministër…

NATO: Nuk ka stabilitet për aq kohë sa Moska shkel ligjin ndërkombëtar

Drejtuesit e vendeve të NATO-s dënuan sot kërcënimin në rritje të përfaqësuar…

Shqipëria heq karantinën për Maqedoninë dhe Greqinë

Komiteti i ekspertëve në Tiranë ka marr vendim që të heq plotësisht…

Bosnja e Hercegovina e trazuar pas zgjedhjeve në Mal të Zi – kthim në vitet e 90-ta

Aleanca e partive fituese në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi e…

Kovid-19, Japonia vendosi gjendje të jashtëzakonshme në mbarë vendin

Japonia ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në të gjithë vendin për shkak…