Një zyrtar i një kolegji indian ka kërkuar falje pasi në internet u përhapen disa fotografi ku studentët shihen me paketa në kokë gjatë një provimi.

Fotografitë e çuditshme u bënë gjatë një provimi në kimi në kolegjin “Bhagat” në rajonin Karnataka. Në fotografi shihen studentët me paketa të prera vetëm në njërën anë në mënyrë që ata të mos kenë mundësi të shohin anash.

Pas reagimeve të shumta, një administrator i këtij kolegji foli publikisht dhe kërkoi falje për këtë incident. Ai tha se i vjen keq që e ka përdorur këtë teknikë të pazakontë kundër kopjimit në provim.

Ky zyrtar shtoi se e ka përdorur këtë teknikë vetëm si eksperiment pasi kishte dëgjuar për përdorimin e saj në shkolla të tjera.

Ai gjithashtu theksoi se një metodë e tillë është përdorur me miratimin e studentëve. Madje, studentët vetë i kishin sjellë paketat nga shtëpitë e tyre, secili për vete.

Zyrtarët e kolegjit thanë se tashmë e kanë hequr nga përdorimi këtë praktikë pas reagimit të autoriteteve lokale, shkruan “BBC”./Gazeta Express/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…