Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka publikuar një fotografi në të cilën shihet vendosmëria e ukrainasve për të kundërshtuar pushtimin rus.

Siç ka bërë të ditur kryesiplomati Kuleba, në fotografi tregohet se si civilët bllokojnë rrugën për pushtuesit rusë në Enerdogar.

“Kjo është një luftë e vërtetë popullore për Ukrainën. Putin nuk ka asnjë shans për ta fituar atë. Në këtë foto civilët bllokojnë pushtuesit rusë në Energodar. Një nga qindra foto dhe video të tilla. Ne kemi nevojë për partnerë për të ndihmuar Ukrainën të mbrohet. Sidomos në ajër. Mbylleni qiellin tani!”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kosova, e katërta në Evropë me më së paku të vdekur për 100 mijë banorë

Me 22 të vdekur deri tash, Kosova është vendi i katërt në…

Sulmi ndaj kryetarit të KRRE-së, për shkak të marrjes së licencës

Pas sulmit fizik ndaj kryetarit të KRE-së, Arianit Xhaferi është thirrur për…

Një aeroplan izraelit zbarkoi në Turqi për herë të parë pas 10 vjetësh

Aeroplan i linjës ajrore izraelite El Al zbarkoi sot në Turqi për…

Eskobar: Mali i Zi mbetet objektiv tërheqës për Moskën

Mali i Zi mbetet një objektiv tërheqës për Moskën dhe kjo është…

Gjuajtje me armë, plaçkitet një bankë në Shkup!

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se pasditen e sotme është…