Pas përmbylljes së protestës së gjashtë, duket se opozita e bashkuar nuk do të ndalet me kaq.

Është vendosur që më datë 31 maj të jenë sërish në shesh.

Kjo është data kur opozita do të mbajë protestën e shtatë kombëtare.

Ende nuk dihet nëse opozita do të vijojë me protestat ashtu siç ndodhi ditën e sotme, pa incidente.

Ajo që vlen të përmendet është fakti që sot pati vetëm një përplasje të vogël tek parlamenti me përdorimin e shashkave dhe disa gurëve, ndërsa policia u përgjigj me ujë.

Përgjithësisht protesta kaloi paqësisht, ndërsa Basha në përfundim të saj u shpreh se zgjidhja e krizës vjen me largimin e Edi Ramës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…