Në vend të kamionëve në Ujman tashmë janë vendosur KFOR-i.

Protestuesit po e mbajnë të bllokuar njërën korsi në rrugën që shkon nga Leposaviqi në drejtim të pikës kufitare në Jarinjë.

Tash e disa orë është liruar njëra prej korsive dhe është shënuar rasti i parë pas 13 ditëve i kalimit të një kamioni me mallra i cili kishte ngelur i bllokuar tek barrikada.

Ndryshe, dy kamionë të tjerë që kanë qenë me targa të Maqedonisë së Veriut të cilët poashtu kishin në plan që të bartnin mallra të ndryshme në drejtim të Serbisë nëpërmjet Kosovës, janë kthyer duke shkuar për Maqedoni, e duke thënë se janë procedurat kufitare të cilat po e bëjnë të pamundur vazhdimin për në Serbi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…