Oleksi Riabchyn, këshilltar i zëvendëskryeministrit ukrainas, ka thënë për Sky News se lideri rus, Vladimir Putinin, e vizitoi Mariupolin, siç u shpreh ai, për herë të parë dhe të fundit.

“Ai erdhi për të parë dhe për të thënë lamtumirë, sepse besojmë në kundërsulmin tonë pranveror, ne jemi në gjendje të dëbojmë Rusinë nga territori ukrainas,” tha ai.

Riabchyn praninë e Putinit në Mariupol e konsideroi si të dhimbshme, shkruan Sky News.

Ai gjithashtu tha se Putini po përpiqet të krijojë një imazh pozitiv për veten, siç u shpreh ai, ai presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

“Presidenti rus ka frikë të takohet me liderë të ndryshëm botërorë”, shtoi tutje Riabchyn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Prezantohet tanku i ri gjerman Panther

Prodhuesi gjerman i armëve Rheinmetall, ka prezantuar tankun më të ri në…

Përleshje fizike në Kuvend, deputetja e LSDM-së thotë se u sulmua nga deputetja e VMRO-DPMNE-së

Gjatë debatit për rikonstruimin e Qeverisë ka pasur tentim nga ana e…

Rusia kërkon qëndrim zyrtar nga Serbia për armët serbe në Ukrainë

Serbia është akuzuar për shitje të armëve në Ukrainë, ku bëhet fjalë…

BE ofron 500 mln Euro për fermerët e vendeve anëtare të bllokut

Ekzekutivi i Unionit do të ofrojë ndihmë edhe për fermerët e Ukrainës…

U akuzua se mbështeti palestinezët, Dua Lipa reagon ashpër ndaj mediave amerikane

Dua Lipa, ashtu si shumë personazhe të famshëm në mbarë botën, i…