Këshilltari i ministrit të Punëve të Brendshme, Naqe Çulev ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Nga MPB informojnë se këshilltari nuk është infektuar në vendin e punës.

“Këshilltari për herë të fundit ishte në punë me datë 02.06.2020, kurse testin, ku edhe rezultoi pozitiv me Covid-19 e bëri me datë 06.06.2020. Takimi i fundit që ka pasur ministri me personin ka qenë me datë 24.05.2020. Deri më tani, askush nga kabineti i ministrit nuk është izoluar. Gjithashtu ju informojmë se Ministria e Brendshme ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për mbrojtjen e të gjithë punonjësve në Ministri”, shtojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…