Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski.

Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të Këshillit të Sigurimit do të jetë situata e sigurisë në RMV dhe në rajonin euroatlantik.

Në seancë, përveç anëtarëve të Këshillit të Sigurimit, do të marrin pjesë edhe drejtori i Agjencisë për Inteligjencë Erold Musliu, drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare Zharko Milloshevski dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës, Vasko Gjurçinovski.

Pas përfundimit të seancës, presidenti Stevo Pendarovski do të bëjë një deklaratë për publikun, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Humb jetën një puntorë i EVN-së, bie nga shtylla elektrike

Një punonjës i EVN-së ka humbur jetën në vend të punës si…

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër…

Presidenti i Asamblesë së 75-të të Përgjithshme të OKB-së, Bozkir reagoi ndaj sulmit në Al-Aksa

Presidenti i Asamblesë së 75-të të Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Volkan…

Pas heqjes së kufizimeve, Suedia heq edhe testimin për COVID-19

Suedia ka ndalur testimin në shkallë të gjerë për COVID-19 edhe te…

Përleshje me armë zjarri në Haraçinë, disa të lënduar dhe të arrestuar

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate…