Një ngjarje e rëndë, disa minuta pas mesnatës, ka ndodhur para shtabit partiak të një partie politike shqiptare në Kërçovë. Sipas dëshmitarëve okular, është lënduar me mjet të mp rehtë një person i moshës rreth 40-tave, i cili ka qen duke dalur nga shtabi partiak. Ngjarja ka ndodhur para shtabit të njërit nga kandidatët për kryetar komune në Kërçovë, ndërsa është su lmuar nga një individ që pretendohet se i takon shtabit të një kandidatit tjetër. Dëshmitarë të pranishëm në rast thonë se i lë nd uari është dërguar menjëherë në spital. Burime të Albanews24 thonë se i lënduari është në gjendje të keqe jete.
Nga ana tjetër, mësohet se personi që shkaktoi këtë ngjarje të shëmtuar është ndaluar nga organet e rendit. Rastin e ka konfirmuar edhe aktivisti politik Blerim Ahmedi nga Kërçova i cili në një status në rrjetin social ka shkruar:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zjarr në fabrikën e kimikateve në Stamboll

Një shpërthim i shkaktuar nga një zjarr në një fabrikë kimikatesh në…

Si mund t’i qaset Qeveria e Kosovës çështjes së liberalizimit të vizave?

Në vitin 2018 Komisioni Evropian kishte konfirmuar se Kosova ka përmbushur dy…

Sondazhi i Euronews: PS merr më shumë vota në 25 Prill se e gjithë opozita e bashkuar

Opozita e Bashkuar dhe Partia Socialiste pritet të përballen kokë më kokë…

Turqia kërkon arrestimin e mafiozit që përfshin në krime aleatët e Erdoganit

Turqia ka lëshuar një urdhër të ri arrestimi për një bos të…

Qeveria e RMV konferencat për shtyp do t’i mbajë pa gazetarë

Qeveria prej sot do të mbajë konferenca për shtyp pa praninë e…