Dje në ora 16:15 në Shkup, pas masave dhe veprimeve të ndërmarra nga zyrtarët policorë është privuar nga liria A.I.(24) nga Shkupi. Ai është raportuar rreth orës 13.00 nga 56-vjeçari nga Shkupi se i ka dërguar mesazhe me zë me përmbajtje kërcënuese përmes një aplikacioni celular.

Në koordinim me Prokurorin Publik, personi është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet kallëzim për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale nga neni 144 paragrafi 4 të Kodit Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Joveski: Vetëm tetë për qind e qytetarëve apo edhe më pak kanë besim në institucionet e drejtësisë

Prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Joveski, sot…

Zelensky bën hapa të mëtejshëm për anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se ai kishte “bërë hapa të mëtejshëm…

​Pozitë dhe opozitë: UNMIK-u nuk duhet të jetë më në Kosovë, i ka skaduar mandati

Partitë politike në Kosovë po përkrahin thirrjen e ministressë Punëve të Jashtme,…

Sigurohen ushqime dhe ujë për shtetasit maqedonas të bllokuar në kufirin Itali-Slloveni

Është siguruar ushqim dhe ujë për shoferët maqedonas të cilët kanë mbetur…

Vazhdon të rritet numri i ushtarëve të vrarë rusë – Ukraina publikon të dhënat rreth humbjeve të shkaktuara Putinit

Siç ka ndodhur edhe ditëve më parë, Ukraina ka publikuar edhe të…