Shteti zviceran është aktivizuar në nivel diplomatik, mbi çështjen e kërcënimeve nga shërbimet inteligjente serbe ndaj Dick Martyt.

Madje siç raporton një medium zviceran, për këtë çështje, por edhe të tjera politike, sekretarja e shtetit të Zvicrës, Livia Leu, pritet ta vizitojë Kosovën në fund të këtij muaji, përcjell klankosova.tv.

Leu veç Kosovës, raportohet se do bëjë vizitë edhe në Serbi.

Mësohet se Livia Leu po kujdeset për dosjen dhe është në kontakt me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Serbisë për këto çështje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“BE po ju ndjek nga afër” Soreca: Vetëpërmbajte, shmangni dhunën

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca bashkë me ambasadoren e…

Koreja e Veriut thotë se lansoi një “raketë hipersonike” të re

Koreja e Veriut ka pohuar se ka testuar me sukses një raketë…

PTHP: Është bërë bastisje në hapësirat e Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë” – Shkup

Prokuroria Publike Themelore për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në…

Turqi, 3 vaksina në fazën e provave njerëzore

Zv/presidenti turk, Fuat Oktay, ka bërë të ditur se studimet e shtatë…

Pas shfaqjes së mizorive ruse në Bucha, OKB-ja: Do të ketë hetime për krime të mundshme të luftës

Michelle Bachelet, Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut,…