Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë së Veriut është në evakuim pas denoncimit për bombë në mëngjesin e sotëm në adresën e këtij institucioni.

“Ju informojmë se Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë informacion me e-mail se në objekt janë vendosur mjete shpërthyese. Ministria ka njoftuar menjëherë shërbimet përkatëse në MPB, me udhëzimin e të cilëve objekti është evakuuar menjëherë.

Në përputhje me protokollet e sigurisë, sapo të krijohen kushtet e duhura, punonjësit do të kthehen në punë”, njoftojnë MPB.

Policia ndodhet në terren dhe janë marrë masa kontrolluese për objektin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rritje e çmimeve të naftës për shkak të trazirave në Kazakistan

Çmimet e naftës u rritën në 83 dollarë në tregjet ndërkombëtare Rritja…

Ish-deputetja e PE-së: Lëvizja e kufijve në Ballkan do të ishte shkatërruese – Lajçak s’duhet ta nxisë njërën palë që të heqë dorë

Ish-deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, ka deklaruar se pret nga Miroslav…

Sizmologët finlandezë detektojnë pesë shpërthime në ujërat ruse

Sizmologët finlandezë kanë detektuar pesë shpërthime nënujore në ujërat ruse në Detin…

Zyrtari britanik: Bota ka qenë më e sigurt gjatë Luftës së Ftohtë

Perëndimi rrezikon të përfshihet në luftë bërthamore, sepse nuk është duke biseduar…

Australia anulon vendimin për të njohur Jerusalemin Perëndimor si kryeqytet të Izraelit

Australia ka anuluar vendimin e marrë katër vjet më parë për të…