Pas pretendimeve për lëndime trupore në dëm të ish-funksionarit të VMRO-DPMNE-së, në burgun e Shutkës ku u dërgua një natë më parë për ngjarjet e 27-prillit, ka ardhur edhe reagimi i spitalit të përgjithshëm i qytetit “8 Shtatori” në Shkup. Spitali shpjegon situatën e pacientit dhe apelon qytetarët që të mos bien pre e thashethemeve por t’u referohen vetëm informatave  të institucioneve përkatëse.

Sot më 21.02.2019, në spitalin e përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori” Shkup është pranuar personi me inicialet M.J i cili në gjendje amneze (sipas deklaratave me gojë) është ankuar për dhimbje trupore dhe dhimbje koke. Spitali i përgjithshëm i qytetit “8 Shtatori” Shkup, apelon opinioni publik që të ndjek informatat zyrtare të institucioneve përkatëse dhe mos të bjer pre e spekulimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…