Pushteti i VV-së nuk e votoi sot Trustin, ku i lejohet qytetarëvë të i tërheqin 10 deri 30% nga kursimet e tyre.
Qeveria dhe deputetët të mbuluar nga pagat dhe meditjet e majme, ndërsa qytetarët nuk kanë të drejtë të marrin diçka nga kursimet përsonale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Puna dha rezultat: Lukashenko shpallet personaliteti i vitit në nxitjen e krimit dhe korrupsionit

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko është shpallur personi i vitit. Edhe pse…

Arrestimi i pesë personave për terrorizëm, policia konfiskon arsenal armësh

“Ky aksion është në vazhdën e veprimeve të ndërmarra dje me datë…

Dhjetëra kontejnerë transporti përfundojnë njëri mbi tjetrin, pas daljes nga shinat në Australi – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Dhjetëra kontejnerë transporti kanë “fluturuar” kur një tren mallrash doli nga shinat…

Shënohen 68 raste të reja me koronavirus

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 404 testeve…

Një mjeke në Kumanovë rezulton pozitive me Korona

Një mjeke në Spitalin e Kumanovës është një nga pesë pacientet e…