Në pikën kufitare në Han të Elezit, policia dje e kishte ndaluar një kamion të cilin ishte duke e drejtuar një shtetas i Maqedonisë së Veriut, të fshehur në kamion ishin katër shtetas të huaj.

Në raportin e policisë thuhet se lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, teksa njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt, teksa shtetasit e huaj janë dërguar në qendrën për të huaj për procedura të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Australi raporton shifrat më të larta ditore të infektimeve me Covid-19

Shteti i Uellsit të Ri Jugor në Australi ka regjistruar numrin më…

Kërcënon Presidenti Biden: Putini zgjodhi luftën, tani ai dhe vendi i tij do të përballen me pasojat

Presidenti amerikan Joe Biden ka paralajmëruar pasoja të rënda ndaj Rusisë dhe…

Kuvend, seancë për pyetjet e deputetëve

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj seancën…

Plagosje me armë zjarri në Haraçinë

Një person ka mbetur i plagosur në Haraçinë të Shkupit. Informatat e…

Shilegov paguan 1.7 milionë euro për mjetin e zjarrfikësve për Shkupin, derisa Zagrebi për të njejtin ka paguar dyfish më pak

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov ka paguar 1.7 milionë euro…