Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin me dron në qytetin Sevastopol të Krimesë.

Guvernatori i zgjedhur nga Moska atje, Mikhail Razvozhaev, ka thënë se zjarri është ende aktiv, por nuk ka rrezik dhe askush nuk është lënduar.

“Katër rezervuarët e karburantit që u goditën, praktikisht janë djegur”, tha ai.

“Situata është nën kontroll, forcat dhe të gjitha mjetet e nevojshme janë të mjaftueshme”.

Pamjet të cilat po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë dëmin masiv që ka gllabëruar rezervuarët në Sevastopol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Eurostat: BE uli konsumin e gazit natyror me 17.7 për qind

Konsumi mesatar i gazit në Bashkimin Evropian në periudhën nga gushti 2022…

Shqipëria në luftë nëse preket Kosova, Osmani paralajmëron traktatin e mbrojtjes së ndërsjellë mes dy shteteve

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se është koha për një traktat me…

Rusia dhe Ukraina do të shkëmbejnë 220 të burgosur

Rusia dhe Ukraina sot do të shkëmbejnë 220 të burgosur të hënën.…

Më 2 shkurt nga ora 14:00 mbahet aktgjykim i Apelit ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Më 2 shkurt, Paneli i Gjykatës së Apelit do të bëjë shpalljen…

​Kurti: SHBA mbështet marrëveshjen për njohje reciproke, Vuçiq president i frikës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e cilësoi vizitën në Shtetet e Bashkuara…