Sipas të dhënave nga stacionet matëse, sot në Tetovë, Gostivar, Veles dhe Kumanovë ajri është tejet i ndotur.

Ndërsa ajri në qytetet Kërçovë, Koçan, Kavadar, Strumicë, Gjevgjeli është mesatarisht i ndotur.

Shkupi është i ndotur prej ditësh, ndërsa në fuqi masa për transport publik falas.

Kryeqyteti ishte ndër qytetet më të ndotura në botë ditën e djeshme.

Në listën e ajrit vizuale sot Shkupi është në vendin e 30-të. Edhe kryeqytetet e tjera ballkanike janë të ndotura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…