Katër persona të armatosur kanë grabitur një kompani në Shtime, prej ku kanë marrë katër mijë euro.

Policia bën të ditur se të njëjtit kanë ikur nga vendi i ngjarjes dhe kanë djegur në pyll veturën me të cilën po qarkullonin.

Dyshohet se të dyshuarit kanë hasur edhe tek një mashkull, të cilin e kanë kërcënuar me armë dhe i kanë grabitur portfolin dhe telefonin.

“Rruga “12 Qershori”, Shtime 26.01.2023 – 13:09. Katër persona të dyshuar të panjohur, nën kërcënimin e armëve kanë kryer grabitje në një kompani ku kanë grabitur 4000 €. Të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes me një veturë, e cila veturë më pas është gjetur e djegur në një pyll. Dyshohet se të dyshuarit e njëjtë kishin hasur në një viktimë mashkull kosovar të cilit duke e kërcënuar me armë i kishin grabitur portofolin dhe telefonin mobil. Rasti është duke u hetuar” thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri i Ukrainës thotë se sezoni i dimrit do të jetë sfidues

Sezoni i dytë dimëror i luftës “do të jetë shumë sfidues”, tha…

Gjukanoviq: Vetëm një njeri pa dinjitet e lejon veten të shkojë në Manastirin e Cetinjës me helikopter

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, e ka kritikuar formën e…

Kanada do të dërgojë artileri të rëndë në Ukrainë

Kanadaja njoftoi sot se do ta ndihmojë me artileri të rëndë ushtrinë…

Prokurorët francezë hetojnë financimin e paligjshëm të zgjedhjeve të Macronit

Prokurorët financiarë kombëtarë francezë thanë të enjten se kanë hapur një hetim…

Presidentja Osmani mirënjohëse ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe për donacionin e Spitalit për Fëmijë

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, është shprehur mirënjohëse ndaj Emirateve të Bashkuara…