Pesë persona janë arrestuar dje nga ana e nëpunësve policorë të SPB Tetovë – NJPB Gostivar, pasi që tek ata është gjetur dhe marrë marihuanë.

Nga MPB sot informuan se dje në orën 17:00 në rrugën “JNA” në Gostivar, policia i privoi nga liria M.M.(37) nga Pllasnica, A.SH.)30), I.A.(24), H.GJ.(26) dhe E.E.(22), që të katër nga Kërçova.

Personat janë mbajtur në Stacionin policor në Gostivar dhe pas dokumentimit të rastit do të ngritet parashtresë adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Institucionet e sigurisë në Kosovë bashkë me KFOR-in do të mbajnë stërvitjen “Shpata e argjendtë 2021”

KFOR-i në bashkëpunim me institucionet kosovare të sigurisë do të mbajë stërvitjen…

Kallëzim penal kundër ish kreu të KSHZ Maqedoni

Policia Financiare ka parashtruar kallëzim penal kundër ish-kryetarit të Komisionit Shtetëror, Oliver…

Dorëzuan të dhëna të rrejshme dhe sulmuan policët, arrestohen dy persona në “Qafë Thanë”

Një 29 dhe 24-vjeçar nga Shqipëria janë arrestuar nga policia e Maqedonisë…

Kërkohet që çështja e Luginës së Preshevës të trajtohet në OKB

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve të Luginës së Preshevës po lobojnë në Shtetet…

Anglia heq të gjitha kufizimet e Covid-19

Nuk do të ketë detyrim ligjor për t’u izoluar nëse rezulton pozitiv…