Televizioni egjiptian ka filluar të tregojë pamjet e drejtpërdrejta të kamionëve me ndihma që hyjnë në Gaza përmes kalimit Rafah.

Karvani i ndihmave përfshin 20 kamionë që transportonin ilaçe, pajisje mjekësore dhe një sasi të kufizuar ushqimi, tha zyra e mediave e Hamasit.

Më parë këtë javë, Izraeli ra dakord që ndihma mund të dërgohej në Gaza pas bisedimeve me presidentin amerikan Joe Biden.

Megjithatë, tha se ndihma nuk do të hyjë përmes Izraelit – vetëm përmes kufirit me Egjiptit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Afrika e Jugut në bllokim, ndërsa luanët po e marrin shtruar – bënë një sy gjymë në rrugë

Kafshët në të gjithë botën duket se po përshtaten mirë me jetën…

Ambasada amerikane u bën thirrje qytetarëve të Kosovës: Vaksinohuni!

Ambasada amerikane në Prishtinë sërish u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës…

Turqia arreston afro 200 persona për ndërtim të dobët të ndërtesave pas tërmeteve

Gati 200 persona janë arrestuar për dyshime se ndërtimi i dobët i…

Franca do të bojkotojë konferencën e OKB -së mbi racizmin

Franca njoftoi se do ta bojkotojë një konferencë mbi racizmit të organizuar…

Meta: Amerikanët mund të më vrasin edhe nëse duan

Kim: Kërcënimet dhe nxitja e dhunës meritojnë dënim Presidenti i Republikës Ilir…