Në audio incizimin e publikuar nga mediumi Italian La Verita, dëgjohet biseda mes biznesmenit Orce Kamçev dhe Boki 13-shit, por edhe me Zoran Milevskin-Kiçeec. Kamçev mes tjerash ankohet se mezi i ka gjetur paratë sepse “bankat tona nuk kanë” dhe se një pjesë e tyre janë të reja “bullgare”. Kamçev poashtu ankohet se i janë nevojitur 2 orë për të numëruar shumën (1.5 milion euro).

Këtë pjesë të bisedës mund ta dëgjoni në videon më poshtë nga minuta 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…