Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, përmes një postimi në Facebook, e ka komentuar seancën e sotme në parlamentin serb.

Ai është shprehur se ka pasur mungesë elementare të sensit për realitetin në Kosovë.

“Rrëmujë. Albanofobi. Mungesë elementare e sensit për realitetin në Kosovë. Kështu do të kisha cilësuar seancën e sotme në parlamentin e Serbisë. Retorika e viteve të 90-ta në skenë”, ka shkruar Kamberi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Lirohen tre serbët që u arrestuan për blerje të uniformave të UÇK-së

Shtetasit serbë, D.D, D.D dhe V.J, të cilët u arrestuan dje në…

Aksion i madh i policisë, konfiskohet armë dhe drogë

Mbrëmë dhe sot në orët e hershme të mëngjesit është zhvilluar një…

Llojan-Miratoc, përplasje mes partnerëve qeveritarë, kritkon edhe opozita

Zyrtarët e BDI-së nuk heqin dorë nga vendkalimi kufitar Llojan Miratoc, mes…

Reuters: Marrëveshja finale Kosovë – Serbi në pak se një vit

Bashkimi Evropian ka hartuar një propozim të ri për normalizimin e marrëdhënieve…

Zelensky flet rreth sukseseve në Zaporizhzhia dhe Kharkiv

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky thotë se forcat që udhëheq kanë arritur të…