Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se sot është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Christopher R. Hill.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se me Hill kanë bashkëbiseduar për kërkesat të cilat në emër të Koalicionit të shqiptarëve të Luginës ia kanë dhënë presidentit serb Aleksandar Vuçiq, për nevojën e realizimit të Planit 7 pikësh dhe për situatën në Luginë në përgjithësi.

“Prezenca më e madhe e SHBA-ve në Luginë dhe përkrahja e kërkesave tona legjitime ishin temë e bashkëbisedimit tonë”,ka shkruar Kamberi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia kërcënon haptazi Finlandën dhe Suedinë, thotë se nëse anëtarësohen në NATO do të shihen si “oponentë”

Finlanda dhe Suedia kanë arritur mbrëmë në fazën e rëndësishme rrugës drejt…

Putin: Sanksionet perëndimore janë të barabarta me shpalljen e luftës

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka paralajmëruar se sanksionet perëndimore ndaj Rusisë…

Masakër në Teksas: Vriten 14 fëmijë dhe një mësues në një shkollë fillore

14 nxënës dhe një mësues u qëlluan për vdekje të martën në…

Petkov për ”Times” – korrupsioni është vegla e Moskës në ballkan

Rusia ka pasur ndikim në të dyja anët e kufirit, para se…

Ukraina pritet ta shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Në Ukrainë do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme, ka vendosur Këshilli i…