Ministria e Jashtme e Jordanisë e ka dënuar sulmin e forcave izraelite ndaj spitalit Al-Shifa të Gazës.

Ky vend e quajti operacionin e Izraelit “shkelje të ligjit ndërkombëtar humanitar”, ndërsa shtoi se “e mbajnë Izraelin përgjegjës për sigurinë e civilëve dhe personelit mjekësor”.

Kjo deklaratë e ministrisë u postua në X (ish-Twitter), raporton Al Jazeera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

​Rritja e çmimeve, Kurti sërish paralajmëron një pako të masave për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka paralajmëruar një pako të masave…

Gjykata ka refuzuar garancinë, Zekirit i zgjatet edhe për 30 ditë paraburgimi

Ish-sekretari i përgjithshëm i qeverisë, Muhamed Zekiri sot ka marrë vendim edhe…

Prokuroria jep detaje rreth arrestimit të dy mjekëve të Spitalit të Vushtrrisë

Prokuroria Themelore e Mitrovicës, ka njoftuar se me urdhër të prokurorit të…

Matthew Palmer, Përfaqësues i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Sekretari i Shtetit ka emëruar Zëvendës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësuesin…

Kreu i inteligjencës ushtarake për Ukrainë: Lufta do të përfundojë deri në fund të vitit

Kreu i inteligjencës ushtarake i Ukrainës thotë se lufta me Rusinë po…