Kryeministri britanik, Boris Johnson ka dënuar bombardimet e një spitali fëmijësh në qytetin jugor të Ukrainës, Mariupol.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Johnson tha se Britania “është duke shqyrtuar më shumë mbështetje për Ukrainën për t’u mbrojtur kundër sulmeve ajrore, duke shtuar se “do të kërkojmë llogari nga Putin, i cili është përgjegjës për krimet e tij të tmerrshme”.

Këshilli i qytetit të Mariupolit ka postuar video të spitalit të fëmijëve të sulmuar dhe ka akuzuar forcat ruse se kanë hedhur disa bomba mbi të nga ajri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

(Video) Rashkovski në Gjykatën Penale, duhet të dëshmoj për blerjen e softuerit

Dragi Rashkovski dhe Daniell Stançev, të dyshuar për rastin me softuerin për…

​Vritet në Ukrainë mercenari serb prorus, kishte vizituar edhe Mitrovicën

Në Lugansk të Ukrainës është vrarë serbi Stefan Dimitrijeviq, mercenar prorus në…

Haradinaj: Me Presidentin s’u dakorduam asgjë, i ftoj veç e veç liderët në Konferencën e Unitetit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se do t’u…

Grupet e punës nuk arritën pajtim për Ligjin për Prokurori

Edhe një takim pa epilog i grupeve të punës rreth Ligjit për…

Konferenca për rastin e Pjetër Shalës, mbrojtja kërkon që provat në mbështetje të aktakuzës t’u vihen në dispozicion

Sot është duke u mbajtur paraqitja e parë e Pjetër Shalës në…