Sekretari i përgjithshëm i qytetit të Shkupit, Gjoko Vellkovski largohet nga posti. Informacionin për dorëheqje ai e ka ndarë me publikun pak më parë në profilin e tij në Facebook, në një postim në të cilin ka theksuar se kjo vjen pasi Antikorrupsioni ka kërkuar që ai të përcaktohen në njërën prej dy funksioneve që ka pasur, ndërsa ai ka shkruar se është i zhgënjyer nga potenciali i dobët i kryetares Danella Arsovskës.

Duke pasur parasysh se në këtë pozitë kam ardhur pasi më parë jam zgjedhur këshilltar në komunën e Çairit, që është vendi ku jetoj dhe ku kam edhe obligim të kontribuoj, kërkova nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit që të deklarohet për një gjë të tillë. një situatë. Këto ditë më njoftuan se do të duhet të zgjedh njërën nga ato dy pozita dhe mora vendim që të largohem nga pozita e sekretarit të përgjithshëm të Qytetit të Shkupit dhe t’i përkushtohem pozitës së këshilltarit ku jam zgjedhur nga qytetarët e Çairit. Këtë vendim e kam marrë për faktin se jam i zhgënjyer nga potenciali i dobët për punë dhe mosbashkëpunimi i kryetares Arsovska në realizimin e projekteve kapitale për Qytetin e Shkupit”, shkruan mes tjerash Vellkovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Çekia që mban presidencën e BE-së, mbështet ndalimin e vizave për rusët

Republika Çeke, e cila aktualisht mban presidencën e radhës të Bashkimit Evropian,…

Historia e trenit që barti mbi supe më tepër se 400 mijë kosovarëHistoria e trenit që barti mbi supe më tepër se 400 mijë kosovarë

24 vjet më parë pati mision tejet të dhimbshëm për mbi 400…

Ndërkombëtarët u tërheqin “veshin” gjykatësve dhe prokurorëve

Gazetare: Evi Shkopi Dita e gjyqësorit në vendin tonë u shënua me…

ASh-ja i reagon Zaevit: Nuk jemi BDI, s’mund t’i dirigjosh bashkëpunimet tona

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev për…

Ja si do të jetë emri i partisë së re të Branko Cërvenkovskit!

Në opinion janë paraqitur informacione se ish kryeministri dhe presidenti i shtetit,…