Të nderuar familjar,shok e miq, …

Në Lëvizjen Besa u inkuadrova në 2014, si lëvizje e clia thirrej në ideale dhe atedhedashuri. Me mish e me shpirt dham kontribut, i madh e i vogël, shfrytëzuam gjithë kapacitetin familjar, shoqëror, për të ngritur këtë Lëvizje e cila ishte shpresë e shqiptarve ne vend! Por çfarë ndodhi! E gjithë kjo kishte qene thjesht nje mashtrim, luftë për karrike dhe refleks i pakontrolluar per te kenaqur urine dhe apetite klanore. E dhimshme është se shfrytëzuam fjalën e shenjte BESË, keqpërdorëm fene dhe kombin duke vrapuar ne nje koalicion interesi me LSDM-ne, ne te cilin individe nga udheheqesia partiake u futen si te terbuar pa kushte dhe duke shkelur te gjitha parimet dhe zotimet partiake.
Ju informoj se jap doreheqje te parevokueshme nga posti i kryetarit te deges se Levizjes Besa ne Tetove dhe prej sot pushon cdo aktivitet i imi ne kete parti. Shpresoj dhe besoj se te njejten do ta bejne edhe shume aktiviste te ndershem te cilet padyshim gjate ketyre viteve punuan me shume besim dhe perkushtim, por jane ndier te zhgenjyer pafundesisht nga veprimet e fundit te klikes se ngushte partiake!
Dhe për në fund Ju them, haram ju qoftë I gjithë kontributi im dhe i çdo aktivisti të vërtetë për këto 5 vite!
Me sinqiritetin më të madh ju kërkoj #FALJE të gjithëve që më përkrahën pa aspak hamendje dhe dyshim gjatë këti rrugëtimi!

Me respekt
Gazmend Aliu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…