Boksierët nga Maqedonia në Londër, kërkojnë ndihmë

Mbylllja e kufirit dhe aeroportit , si masë kundër virusit “Covid 19”, ka ngujuar një numër të madh të qytetarëve të Maqedonisë të mbeten në aeroportet evropiane, ndërsa në mesin e tyre edhe boksierët nga Maqedonia, Jasin Lama dhe Goce Janevski, të cilët në fundjavë ishin pjesë e turneut eliminator për Lojrat Olimpike “Tokio 2020”. Ata janë detyruar që të zbresin nga aeroplani, me informatë se fluturimet drejt Shkupit janë anuluar. Boksierët kanë kërkuër rrugëdaljen përmes linjes tjetwr përmes Stambollit, por edhe aty janë ndaluar, pas së cilës kanë vendosur të qëndrojnë në hotel në Londër. Tani boksierët presin ndihmën e institucioneve shtetërore, pasi që Kosova ka dërguar avion special për të marë boksierët kosovar, të cilat ishin pjesw e turneut tw njëjtë eliminator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…