Agjencia Meteorologjike e Japonisë (JMA) nuk ka lëshuar paralajmërim për cunami

Një tërmet me fuqi prej 6 ballësh goditi zonën në brigjet e Fukushimas në verilindje të Japonisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia Meteorologjike e Japonisë (JMA) tha se tërmeti u regjistrua sot në orën 08:58 sipas kohës lokale, në një thellësi prej 40 kilometrash.

Pas një tërmetit i cili u ndie në zonat përreth, përfshirë edhe Tokion, JMA nuk lëshoi ​​paralajmërim për cunami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…