Prokurorja speciale Katica Janeva nëpërmjet një reagimi me shkrim ka pranuar se zëri në bisedën e përgjuar ku i thotë Kamçevit se gjithçka do të jetë në rregull është i saj, por thotë se e ka thënë në kontekst tjetër që nuk ka lidhje me ryshfet apo zhvatja.
Ajo shpjegon se prokurori është prokuror gjithkund dhe me gjithkënd, dhe edhe në këtë rast thotë se kjo fjalë ka patur tjetër qëllim, është thënë në tjetër kontekst.
“Jam e tmerruar se si veprimet e mija si prokurore vihen në korrelacion me rastin “Zhvatja”. Si Prokurore, e kam për obligim që të komunikoj me të gjtihë të dyshuarit, që të nxjerrë prej tyre sa më shumë informacione. Në asnjë moment nuk ka tregëtuar me ndikim dhe nuk e kam keqpërdorur pozitën. Prokurori është gjithmonë prokuror, madje edhe kur flet në telefon me ndonjë të dyshuar. Ajo deklaratë e dhënë në atë moment kishte arsye”, thuhet në reagimin e Janevës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…