Prokurorja Speciale, Katica Janeva nga burgu hetues i Shutkës ka dorëzuar letër deri te ekipi i prokurorëve special ku ka kërkuar që të gjitha lëndët e PSP-së të dorëzohen në PTHP-në e Shkupit.

Siç mësohet tashmë në PSP-së është mbajtur mbledhje lidhur me kërkesën e Janevës nga burgu i Shutkës dhe vendimi do të merret brenda tri ditëve.

Për vendimin e Janevës nga Prokuroria e Shkupit janë shprehur se gjatë ditës do të dalin me detaje lidhur me letrën e Janevës drejtuar PSP-së

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mehaj: Paqja, siguria, stabiliteti dhe prosperiteti i përgjithshëm i vendit janë detyrim i yni

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se ndjehet i nderuar që…

Nathaniel Veltman vrau katër anëtarë të një familje myslimane në Kanada, akuzohet për terrorizëm

Prokurori i Përgjithshëm i Kanadasë ka miratuar akuzat për terrorizëm ndaj Nathaniel…

Fluturimet ndërkombëtare, nga 1 korriku

Nga e premtja, kufijtë në vend do të jenë plotësisht të hapur…

OBSH: 260 mijë të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Vazhdon të rritet me ritme të shpejta numri i rasteve të reja…

Si do ta paguaj komuna e Tetovës kredinë për autobusët urban?

Transporti publik në qytetin e Tetovës  është ndërprerë përkohësisht.  Me një komunikatë…