Nga Prokuroria thonë se mbrëmjen e djeshme kanë kryer inspektim në Çair, ku pas një incidenti të armatosur mbet i vrarë një person ndërsa dy të tjerë u plagosën, përcjell TV21. Nga Prokuroria thonë se janë siguruar video-incizime nga objektet rreth vendit të ngjarjes dhe se po punohet për identifikimn e autorëve.

“Prokurori publik ka lëshuar urdhër për grumbullimin dhe analizimin e gjurmëve të gjetura në vendngjarje, si dhe urdhër për obduksion të të ndjerit. Me urdhër të prokurorit publik janë siguruar incizimet nga video vëzhgimet prej objekteve përreth. Po punohet në përcaktimin e identitetit të autorëve”, thonë nga Prokuroria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Hahn: Maqedonia e Veriut i vetmi vend në rajon që nuk ka asnjë konflikt me fqinjët

Në një intervistë për Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit i Bashkimit Evropian…

Rikthehet ndotja e ajrit në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut është rikthyer ndotja e ajrit në shifra alarmante,…

Kosova refuzon ekstradimin e Afrim Ismailoviq, i dënuar në rastin “Monstra”

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Ministrisë së Drejtësisë të…

Gjykata indiane dënon 38 persona me vdekje për shpërthimet fatale të vitit 2008

Një gjykatë në Indi dënoi me vdekje të premten 38 persona për…

26 raste të reja me koronavirus, shërohen edhe tre pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton  prej 330 testeve të realizuara gjatë 24 orëve…